Strona główna Biuletynu Informacji Publicznej - www.bip.gov.pl
I Liceum Ogólnokształcące w Szczecinku
Herb I Liceum Ogólnokształcące w Szczecinku

Poniedziałek 21.05.2018

zaawansowane

Funkcje szkoły

I Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Elżbiety jako placówka oświatowa spełnia trzy podstawowe funkcje:

1. dydaktyczną

2. wychowawczą

3. opiekuńczą

Najważniejszym celem i najwyższym podmiotem działań edukacyjnych wynikającym z ww. funkcji jest absolwent szkoły gimnazjalnej, który w trzyletnim procesie nauczania realizowanym w naszym Liceum otrzymuje taki zakres usług dydaktycznych, by jako absolwent naszej Szkoły wyposażony został w kompetencje niezbędne do zdania egzaminu maturalnego, podjęcia nauki na uczelniach pomaturalnych i wyższych oraz został wyposażony w kompetencje niezbędne do sprostania wymogom zmieniającej się społecznej, konkurencyjnego rynku pracy w rzeczywistości jednoczącej się Europy.

            Potrzeby współczesnej cywilizacji skłoniły nas do tworzenia takiego systemu edukacyjnego, który będzie skutecznie wychowywał i kształcił młode pokolenie, rozwijał samodzielność, przedsiębiorczość, poczucie rzetelności i odpowiedzialności oraz dawał podstawy do dalszej nauki. Zadania te są realizowane w stałej współpracy z rodzicami. Ważnym elementem tych działań jest rozbudzanie pasji poznawczej, przyswajania wiedzy, kształcenia umiejętności na najwyższym poziomie, a także rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz zainteresowań uczniów i indywidualna praca z tymi szczególnie uzdolnionymi.

            Realizowane funkcje są rokrocznie poddawane procesowi ewaluacji, który pozwala wprowadzać odpowiednie modyfikacje i podejmować nowe zadania.

 

 

 

 

Wytworzył:
Danisława Roman
Udostępnił:
Beata Maciejewska
(2003-06-28 11:33:04)
Ostatnio zmodyfikował:
Beata Maciejewska
(2003-06-30 21:22:13)
 
 
ilość odwiedzin: 74023

Biuletyn Informacji Publicznej wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

X