Funkcje szkoły

I Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Elżbiety jako placówka oświatowa spełnia trzy podstawowe funkcje:

1. dydaktyczną

2. wychowawczą

3. opiekuńczą

Najważniejszym celem i najwyższym podmiotem działań edukacyjnych wynikającym z ww. funkcji jest absolwent szkoły gimnazjalnej, który w trzyletnim procesie nauczania realizowanym w naszym Liceum otrzymuje taki zakres usług dydaktycznych, by jako absolwent naszej Szkoły wyposażony został w kompetencje niezbędne do zdania egzaminu maturalnego, podjęcia nauki na uczelniach pomaturalnych i wyższych oraz został wyposażony w kompetencje niezbędne do sprostania wymogom zmieniającej się społecznej, konkurencyjnego rynku pracy w rzeczywistości jednoczącej się Europy.

Potrzeby współczesnej cywilizacji skłoniły nas do tworzenia takiego systemu edukacyjnego, który będzie skutecznie wychowywał i kształcił młode pokolenie, rozwijał samodzielność, przedsiębiorczość, poczucie rzetelności i odpowiedzialności oraz dawał podstawy do dalszej nauki. Zadania te są realizowane w stałej współpracy z rodzicami. Ważnym elementem tych działań jest rozbudzanie pasji poznawczej, przyswajania wiedzy, kształcenia umiejętności na najwyższym poziomie, a także rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz zainteresowań uczniów i indywidualna praca z tymi szczególnie uzdolnionymi.

Realizowane funkcje są rokrocznie poddawane procesowi ewaluacji, który pozwala wprowadzać odpowiednie modyfikacje i podejmować nowe zadania.

Wytworzył:
Danisława Roman